Teknoloji Çağının En İyi İcadı Barkod Yazıcılar

Yazıcılar, bilgisayarların icat edilmesinden sonra, icat edilen en önemli cihazlardan biridir. Yazışmalar, grafik işleri ve daha birçok zahmetli çalışmalar, elle yapılıyordu ve çok zaman alıyordu. Ancak, bilgisayarda çizim yapmak ve yazı yazmak çok kolay bir hale geldi. Üstelik bu çalışmaların kağıt üzerine geçmesi ile insanoğlu için büyük bir kolaylık sağlamıştır.

Honeywell Barkod Yazıcı Modeli PC42T

GÜNLÜK HAYATIMIZDA YAZICILARIN YERİ

Günlük hayatımızda, özellikle ofis çalışma ortamında, son derece etkili olan yazıcılar, kolay kullanımı ile dikkat çekilmektedir. Yazıcıların fonksiyonları, gün geçtikçe artmaktadır. Honeywell Pc42t yazıcı da bu ürünler arasındadır. 297 mmx226mmx177mm boyutlarındadır. 64 MB flasp ve 64 MB SDRAM, 203 Dpi çözünürlüklü, seri, usb ve ethernet bağlantı özellikleri ile etkilidir. Ağırlık bakımından da hafiftir. 2,5 kg ağırlığı ile taşıması zor değildir. Ribonlu ve Ribonsuz yazdırma özelliği ile Honeywell seçkin bir yazıcıdır.

 

YAZICILAR TEKNOLOJİK GELİŞMEYE AYAK UYDURUYOR

honeywell-pc42t-yaziciYazıcılar, ilk çıktıklarında nokta vuruşlu idi ve çok yavaştı. Ancak gün geçtikçe yeni modeller ortaya çıkmaya başladı. Bu modeller, bilgisayarların gelişimi ile birlikte gelişmeye başladı. Yazıcılar zamanla fotokopi makinaları ile birleştirildi. Daha sonraları buna birde tarayıcı eklendi. Bu özellikleri ile ofis çalışmalarında, çıktı almak için dışarı çıkmak zorunda kalınmadı. Fotokopi, en çok ihtiyaç olan işlemlerden biridir. Bu nedenle, ofis hayatında büyük kolaylıklar sağlayan fotokopi çekim özellikli, tarayıcı özellikli ve yazıcı özellikli cihazlar tercih edilmeye başlandı. Yazıcıdan özel günlerinize ait fotoğrafları çıkarabilirsiniz. Bu özelliği ile fotoğrafçılara giderek fotoğraf çıkarma zahmetinden de kurtuluyorsunuz. Yüksek çözünürlüklü yazıcılarla, çok kaliteli fotoğraf çıktıları hazırlanabilmektedir.

Kaliteli baskı özellikli olan Honeywell Pc 42t , en iyi çalışmalara imza atabilmektedir. Baskı hızı, baskı genişliği, oldukça iyidir. Honeywell Pc 42 t saniyede 10 cm baskı özelliği ile hızlı sınıfına girmektedir. Sınıfına göre iyi olan yazıcı, ofis hayatında ve diğer sektörlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

YAZICILARIN ÖZELLİKLERİ

honeywell-pc42-t-barkod-yaziciRekabetin kızışması ile birlikte, kartuşlu ve tonerli yazıcılar çıkmaya başladı. Kartuşlu yazıcılar, püskürtmeli, tonerli yazıcılar ise lazerjet olarak adını duyurdu. Püskürtmeli yazıcılar, adından da anlaşılacağı gibi, kartuştaki özel bölmelerden mürekkep vererek yazma işlemini gerçekleştirmektedir. Lazerjet yazıcılar ise, tonerdeki toz halindeki mürekkebi ısıtarak yazma özelliğine sahiptir. Dış etkenlere daha dayanıklıdır. Özellikle ıslanma veya nemlenme karşısında, mürekkepler dağılmaz. Bunun nedeni, mürekkebin ısıtılarak yazma işlemine tabi tutulmasıdır. Tez ve kitap çalışmaları, genellikle lazerjet yazıcılarla hazırlanır.

honeywell-pc42t-barkod-yaziciKartuş ve tonerlerin doldurulabilir olması nedeni ile yazıcı sektöründe kartuş ve toner dolumu sektörü oluştu. Bu sektörle birlikte, kartuş ve toner kullanımı daha ekonomik hale geldi. Fotokopi makinalarının bilgisayarla çalışmaya başlaması ile birlikte, seri çekim yapan matbaalar ve fotokopiciler, yazıcıları küçük işlerde kullanmaya başladı. Yazıcı çalışmanın örneğini çıkarıyordu. Çoğaltma işinde ise daha güçlü ve hızlı olan fotokopi makinaları tercih ediliyordu.

Günlük hayatımızda aynı yazıların yazılması çok zahmet isteyen bir iştir. Bu nedenle, yazıcılar, bilgisayardaki bir yazıyı defalarca çıktısını verebilmektedir. Fotokopi makinaları milyonlarca kopya çıkarabilmektedir. Bu cihazların hayatımızdaki en etkili rolleri bu olmuştur. Yazıcı ile başlayan kolaylıklar, günlük hayatımızda, ticaret hayatımızda ve diğer iş hayatımızda, hızlı ve güvenli bir şekilde çalışma yapılmasına neden olmuştur.

Comments

  • Kaan Demir

    Eylül 26, 2017 at 6:43 pm

    gerçekten güzel aletlet bizim iş yerinde de 2 tane var takır takır kullanıyoruz teknik destek olarak da çok iyiler honeywell marka olarak çok bizce de çok kaliteliler

Comments are closed.