İnkjet Etiket İle Kaliteli Baskı

İnkjet olarak isimlendirilen mürekkep püskürtmeli yazıcılardan çıktı alınabilmesi için kullanılan yapışkanlı kağıtlar inkjet etiketlerdir. Yapışkanlı yüzeyleri sayesinde bu etiketler birçok alanda kullanılabilmektedir. İş hayatında sıklıkla kullanılan inkjet etiketler aynı zamanda hobi olarak çizim yapan kişilerin kullanımı için de uygundur. Çünkü şeffaf yapısı sayesinde baskısı yapılan bütün çizim ve resimlerin renklerini gayet canlı bir şekilde aktarabilmekte ve istenilen sonucu vermektedir. Çizimler içerisinde bulunan ve keskin olması gereken bütün hatlar bu kağıtlara en iyi şekilde aktarılabilmektedir.

İnkjet etiketlerin özellikleri;

İnkjet etiketlerin en önemli özelliği su geçirmez olması ve çabuk kurumasıdır. Su geçirmez yapısı sayesinde kağıtlar suyun içerisinde kalsa dahi asla baskılar bozulmaz ve kağıtta herhangi bir yumuşama ve yıpranma oluşmaz. Bu etiketler mürekkeplere uyumlu olarak üretildiğinden doğru kullanımı halinde makinalara ve mürekkeplere uyum sağlayarak sorunsuz çıktılar almanız mümkündür.

inkjet-etiket-kagidi

İnkjet etiket kağıdı seri üretime uygun olarak üretilmiş bir kağıt türüdür. Hızla kuruması sayesinde seri baskılar yapılabilmekte ve bu baskılar esnasında asla mürekkep diğer kağıtlara bulaşmamaktadır. Aynı zamanda renklerin hiçbir sapma yaşanmadan birebir kağıda aktarılabildiği ve marka, model fark etmeksizin bütün mürekkepli yazıcılara uygun bir yapıya sahiptir.

inkjet-etiket-yazici

İnkjet etiketlerin boyutları;

İnkjet etiketler çeşitli boyutlarda üretilmektedir. Kullanım alanına ve ihtiyaca göre istenilen boyutlarda alınıp kullanılabilir. Etiketler A4 kağıdı büyüklüğünde tek bir sayfadan veya bu sayfanın parçalara bölünmüş halinden oluşmaktadır.

Paketler içerisinde çoklu olarak satışa sunulan bu ürün özelliklerinin aksine oldukça uygun fiyatlı bir üründür. Bu sebeple yüksek kaliteli baskı yapmak isteyen kişiler rahatlıkla bu ürünü internet sitelerinden veya kırtasiyelerden temin ederek kullanabilir. Ayrıca bu etiketler güneş ışınlarına maruz kalmayan ve nemli olmayan bir ortamda yaklaşık olarak 3 yıl kullanılabilirliğini korur.