Eskiden Neden Elektronik Alet Yoktu?

Günümüzde her işimizi elektronik aletler sayesinde yapıyoruz. Evde temizlik yaparken, annemizle telefonda konuşurken, sosyal medyada arkadaşlarımızla yazışırken ve ya bir yerden bir yere seyahat ederken hep teknolojik aletlerden yararlanıyoruz. Teknoloji işimizi kolaylaştırıyor.

Peki, eskiden neden elektronik alet yoktu? Eskiden insanlar her işlerini kendileri yapmak zorunda kalıyordu işlerini kolaylaştıran elektronik aletler yoktu çünkü daha hiç biri icat edilmemişti. Günlük ihtiyaçlarını kolayca yapabilmek için sürekli bir arayış içindeydiler.

 Buluşlar

İlk etapta işlerini kolay halledebilmek isteyen herkes bir şeyler yapmaya işini kolaylaştırmaya çalışıyordu. Özellikle bir yerden bir yere gitmek çok zor oluyordu. Bu sebeple de tekerlek icat edildi. Tekerlek icat edildikten sonrada at arabaları el arabaları ortaya çıkmaya başladı. Böylece zaman kazanılmış oldu bir yerden başka yere gitmek kolaylaştı. Ama daha sonraları daha hızlı gitmek isteyenler oldu ne yapabileceklerini düşündüler ve motoru icat ettiler böylece hayvan gücüne olan ihtiyaç da ortadan kalkmış oldu.

Günümüzde istediğimiz kişiye anında ulaşabiliyor ve bir haberi hemen başkasına telefon sayesinde iletebiliyoruz ama eskiden günlerce haber beklenirdi. Telefonun icadı çok büyük bir gelişme sağladı daha sonra telefonlar ceplerimize girecek kadar küçüldü ve kablolardan da kurtulmuş olduk.

Hala teknoloji gelişmekte ve bu sayede elektronik aletlerde çeşitlenmektedir. Hatta birçoğumuz elektronik aletlerin hızına oldukça şaşırmaktayız. Sık sık başka özellikleri olan yeni bir şeyler görüyoruz ve elimizdekileri atıp yenisi sahip olmaya çalışıyoruz kullanıp kullanmasak da en son teknolojideki aletlere sahip olmak istiyoruz ve sahip oldukça da bununla yetinmeyerek etrafımızdaki insanlara gösteriş bile yapıyoruz.

Elektronik aletler sayesinde dünyadan uzaya kadar bile uzanabiliyoruz. Dünyanın yakınındaki gezegenlere elektronik aletler gönderip o gezegen hakkında görüntüler elde edip bunlara bakarak çeşitli bilgiler elde ediyoruz.