Teknolojinin gelişmesiyle birlikte şüphesiz ki üretici firmalar teknolojinin gelişmesiyle daha çok maddi kazanç sağlamaktadır. Bunun yanı sıra sponsor oldukları sosyal medyadan ise daha geniş kitleye ulaşmaktadırlar. Peki, bu alışveriş trafiğinde saat üreticileri hangi kitlelere ne kadar kısa sürede ulaşıyor ve hangi marka saatler daha çok satıyor gelin hep birlikte inceleyelim.

 Casio

Bütçe olarak her kesime hitap eden bu saat markası 1980’li yıllarda çıkardığı dijital saatler ile yoğun ilgi görmüştür. Daha sonra sensörlü saatler, hassas kronometreli saatler ile büyümüş ve gelişmiştir. Sahte üreticiler dış görünüş olarak orijinallerine benzetmeye çalışsalar da iç fonksiyonlarından dolayı sahte olması anlaşılmaktadır. Fiyatına gelince sahteleri kolay üretildiğinden dolayı orijinal Casio saatlerin fiyatları diğer firmalara bakarsak daha düşüktür.

Patek Philippe

Bu saat markası orta ve alt kesim kategorideki insanlar için baya bir lükstür. Çünkü bu saat markası 2000 yılına kadar sınırlı sayıda yapılan bu marka saatler daha sonra devrim niteliğinde bir karar alıp üretimini yüzde elli oranında arttırmıştır fakat bu üretimin artması saat fiyatlarını düşürmedi. Daha çok elit kesimlerin alışverişlerinde kullandığı bu saat modeli günümüz şartlarında bir hayli pahalı durumdadır.

 Swatch

1983 yılında İsviçre’de plastik bir saatin birdenbire çıkması piyasayı alt üst etmiştir. Diğer saatlere nazaran daha sportif bir görünüm olan Swatch saat modeli fiyat olarak her kısma hitap etmesinden dolayı en çok satan saat markaları arasında yerini almaktadır. Günümüz alışveriş pazarında Swatch saat modelini duymayan yoktur.

Emporio Armani

İtalya’da üretilen bu saat modeli diğer saat firmalarına bakarsak daha narin ve gösterişten yoksun sade olduğu için fiyatları orta derecelerde diyebiliriz. Sade ve şık olması bu alışveriş pazarında çok satıldığının bir gerçeğidir. Fakat piyasada aşırı denilebilecek kadar sahtesi bulunması orijinal saat kullanıcılarını tedirgin etmektedir.