Bitcoin Türkiye

BİTCOİN TÜRKİYE NEDİR?

Bitcoin Türkiye ilk olarak 2009 yılında ortaya çıkarak, popülaritesini her geçen gün biraz daha arttırmaktadır. Bitcoin şimdilik bilindiği kadarı ile merkezi olmayan, bir kurum ve kuruluşa bağlı kalmaksızın hareket eden bir bir güçtür. Bitcoinin her geçen gün büyümesi pazar için bir problem teşkil etmeye başlamıştır. Bitcoin yatırımı yatırım için para veya faiz olmadığı için insanlar tarafından da kendilerinin yönetebilmesi çok daha cezbedici ve ilk seçenek oluşturuyor. Bitcoin yatırımı tamamen kişinin kendine has istekleri doğrultusunda hareket etmektedir.

Bitcoin Türkiye de henüz çok fazla para etmiyorken çok da ilgi çekmiyor devlet tarafından el konulma gereksinimi hissettirmemişti. Ancak bitcoinin artması ve kullanıcıların çoğalması ile devlet önlem yazıları ve müdahaleler de bulunmaya başlamıştır. Kullanıcı sayısı sadece Türkiye de değil dünya üzerinde de artarak toplam bir milyon kullanıcıya ulaşmıştır. Bitcoin kullanımı arttıkça kazancıda bir o kadar yükselmiştir.

BİTCOİN NE İŞE YARAR?

Bitcoin bir sanal para olduğu için sanal ortamlarda kullanılan gerçek paraların yerini almaktadır. Bitcoin ile kazanılan paraların harcanması yine bitcoinin kullanımının olduğu yerlerde geçerlidir. Bitcoinler her ülkede vardır. Her ülkede bitcoin kullanıcıları paralarını birbirlerine herhangi bir ğcret olmadan transfer edebilir ve dönüştürebilirler. Günümüzde büyük firmalarında bazıları yaptıkları işler karşılığında bitcoin ile ödeme aldıkları bilinmektedir. Bitcoin bir dijital paradır. Dijital para olmasının kazanılan paralarda herhangi bir aracısı olmadığı için bir komisyon alıcısı da yoktur.

Bitcoin hesapları özel bilgisayar sistemleri ile korunduğu için kendi tabirleri ile İsviçre bankalarından daha güvenlidir. Kullanıcıların hesaplarında ki paralara hiç bir siber saldırı yapılamaz. Qr kod teknolojisini de kullanan bitcoin internetin olduğu her yere para transferi veya para çekme işlemi yapılabilir. Bitcoin için gerekli olan tek şey internetin olmasıdır. Bitcoin ile yapılan satışlarda herhangi bir ücret kesimi olmaz. Satışlarda, anlaşmalarda yine arada bir komisyoncu olmaz ve kar ve zarar direk kullanıcının kendisine aittir.

BİTCOİNDEN PARA KAZANMA YOLLARI

Bitcoin ile para kazanabilmek için bitcoin gündemi takip edilmesi gerekir. Bitcoin Türkiye ayağının adı Btc Türk’tür. Btc kavramı tüm dünyada evrensel ve değişmezdir. Bitcoin üzerinden para kazanmak için bitcoinin yükseldiği anları takip ederek yükseldiği an para çekilebilir. Özel üretim bilgisayarlar ile bitcoin madenciliği yapmak mümkündür. Bitcoin madenciliği ile de yapılan kazılar sonucu bitcoin üretimi sağlar ve bitcoin kazanılır. Kazanılan bitcoinler paraya dönüştürülerek pazarda sermayesiz kazanç sağlanmış olur.