Mobil Saha – El Terminalleri ve Sistemleri

El terminalleri denilince akla gelen ilk markalardan biri olan Intermec firması, mobil saha çalışmalarında bulunan şirketler için özel bir el terminali üretmiştir. Bu el terminali sayesinde çalışanlar mobil saha çalışmalarında olsa bile sistem ile her zaman iletişim halinde olacaktır, zaman ve iş günü açısından firmalar tasarruf edecektir. Intermec CN70 el terminali, mobil ve saha çalışmalarının yoğun olduğu iş ortamları için özel olarak üretilmiş bir el bilgisayarıdır. Çoklu kablosuz bağlantı tipleri ve sim kart slotunun bulunması sebebiyle yanınızda ekstradan telefon taşımanıza gerek kalmadan işlerinize sanki işyerindeymişsiniz gibi devam edebilirsiniz.

mobil-saha

Sim kart slotunun bulunması demek Intermec CN70 el terminalinin 3g kablosuz bağlantı tipi ile iletişim sağlayabilmesi anlamına gelmektedir. Yani nerede olursanız olun iş yeriniz ile bağlantınız hiçbir şekilde kesilmez. Hem işveren için hem de çalışan için oldukça önemli bir özelliktir bu. Intermec CN70 el terminali, endüstriyel terminal standartlarına sahiptir. Sağlam, dayanıklı ve hafiftir. Bu fiziksel özellikleri ile de saha çalışmaları için oldukça uyumlu bir el bilgisayarıdır.  3,5 inç renkli ekranı bulunan el terminali, wifi, 3g, bluetooth gibi kablosuz bağlantı tiplerine sahiptir. Telefon olarak kullanılma özelliğine de sahiptir. Hem bir laptop hem de bir telefon özelliklerine sahip olduğundan dolayı Intermec CN70 el terminali dışında yanınızda ekstradan donanım ürünü taşımanıza gerek yoktur. Mobil saha çözümleri için Intermec Cn70 el terminali tek başına yeterli bir üründür.

mobile-saha

Günümüzde artık birçok işyeri ofis işi çalışmak yerine mobil saha çalışmalarını tercih etmektedir. Tabii mobil saha çalışmasının etkin bir şekilde işleyebilmesi için çok iyi ve doğru seçilmiş, kullanıcısını yarı yolda bırakmayacak ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir. Intermec CN50, mobil saha çalışmaları için gerekli ve üstün özelliklere sahip bir el terminalidir. Hem akıllı telefon hem de el bilgisayarı olma özelliğine sahip olan bu el terminali, yanınızda başka bir ürüne ihtiyaç duymadan işyerinize ulaşmanızı sağlayacak özelliklerle donatılmıştır. GSM ve 3g özellikleri bulunan CN50 el bilgisayarını kullanarak mobil saha çalışmalarınızda yanınızda fazladan telefon, bilgisayar gibi donanım ürünleri taşımanıza gerek kalmadan bütün işlerinizi kısa bir sürede yapmanızı sağlar. Aynı zamanda Intermec el terminaline entegre olan 2d barkod okuyucu da bulunmaktadır. Bu özellikleriyle koca bir sistemin küçücük boyutuyla çalışmasını sağlamaktadır. Gelelim CN50 el terminalinin özelliklerine… Hem telefon hem karekod okuyucu hem de bilgisayar olmasını sağlayan özellikleri nelerdir hemen bir göz atalım. 528 Mhz işlemciyle çalışmakta olan el terminalinin 512 flash belleği bulunmaktadır. Dilerseniz 32 GB’a kadar bu hafıza kapasitesini sd kart yardımıyla yükseltebilirsiniz. Wifi, bluetooth, 3g gibi kablosuz bağlantı tiplerinin yanı sıra kablolu bağlantı tiplerine de sahiptir. Dahili hoperlör ve mikrofonu olan CN50 el terminalini bu özellikleri sayesinde telefon olarak da kullanabilirsiniz. Bu kadar donanımlı bir ürün olmasıyla beraber güvenliğinden ve sağlamlığından da şüphe duymamanız gerekmektedir. Mobil saha çözümü olan Intermec CN50 el terminali 1,5 metre yükseklikten beton zemine düşmeye denk gelecek bütün darbelere karşı dayanıklıdır.