2016 Nişan ve Mezuniyet Kıyafetleri

Özel günler her insanın kendini daha güzel ve çekici görmek istediği günlerdir. Bu nedenle seçimlerde her zaman en iyisinin olması için çalışılır. Peki, hem modaya uygun hem de şık nişan ve mezuniyet kıyafetlerini seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

2016 Nişan ve Mezuniyet Kıyafetleri 2016 Nişan Kıyafetleri;

Bu sene nişan elbiselerindeki ürün zenginliği nedeniyle nişanlanacak olan bayanların senesi olma yolunda denebilir. Ama yine de ürün çeşitliliğinin sizi yanlış seçimlere yöneltmesini önlemeniz gerekir. Senenin modası olan asimetrik kesim, prenses model, simli ve payetli nişanlıklar zayıf hanımların ilk tercihi olmalıdır.

Bölgesel kilolarla boğuşan hanımlar nişan kıyafetlerinde daha mat renkleri seçmeli ve simden, abartılı işlemelerden kesinlikle uzak durmalıdırlar. Ayakkabı seçiminde nişanlığınız hangi renk olursa olsun mümkünse krem tonları seçmelisiniz. Nişanda rahat etmek için ayakkabınızın önü açık midellerden seçebilirsiniz. Stiletto ve platform topuklar sizi her ne kadar uzun gösterecek olsa da uzun süre rahat bir kullanım sağlamayacağından tercih edilmemelidir. Bunun yerine babet ya da spor tarzlarda ayakkabılar seçebilirsiniz.

2016 Mezuniyet Kıyafetleri;

Mezuniyet heyecanı her öğrencinin olmazsa olmazıdır. Ama bu heyecana kapılıp mezuniyette yanlış elbise seçimi yapılmaması gerekir. Mezuniyet kıyafetleri senenin modası olan tül yoğunluklu kısa elbiselerden seçilebileceği gibi uzun ve salaş elbiseler de kullanılabilir. Mezuniyet kıyafetinde amaç rahatlık olmalıdır. Bu senenin modasına uygun olarak seçilebilecek pastel tondaki rahat elbiseler yine ayni rahatlıkta bir ayakkabı ile tamamlanabilir.

Ayakkabılarda içinde rahat ettiğiniz, şık ve yüksek topuklu modellerle görüntünüzü tamamlayabilirsiniz. Mezuniyet elbiseniz ister uzun olsun ister kısa olsun ayakkabı seçiminizi kesinlikle yüksek topuklardan yana kullanmanız gerekir. Mezuniyet elbiselerinde seçiminiz straplez kesimlerden kesinlikle uzak olmalıdır. Çünkü Straplez kesim elbiseler oldukça demode olmuş kesimleriyle mezuniyette size eşlik etmemelidir.